EKOVENT 55-300°C ROUND 4 455300

1 690,00 

DO OBCHODU

Katalogové číslo: 87 Kategorie: Štítek:

Popis

EKOVENT 55-300°C ROUND 4Představení produktu:Tento ventilátor je vhodný na dvouplášťová krbová kamna bez plotny.  
Ventilátor stojící na horkém povrchu Vašich kamen či krbu, zajišťuje a udržuje horizontální cirkulaci vzduchu.Místo přirozeného stoupání teplého vzduchu ke stropu a hromadění se studeného vzduchu u podlahy tedy u Vás,zde dochází k rovnoměrnějšímu rozmisťování příjemného tepla po celé místnosti.
Přitom nepotřebuje žádný externí zdroj elektřiny, jelikož si ji ke svému provozu vyrobí sám za použití tepla z kamen.
Tento ventilátor je schopný fungovat již při nízkých teplotách. Jeho počáteční startovací teplota je 45 stupňů Celsia.Vrtulka ventilátoru se začíná točit krátce po zatopení, což zrychlí vyhřátí celé místnosti a na její druhé straně dokáže zvýšit teplotu až o několik stupňů.
Za hodinu ventilátor dokáže vyměnit až 430 m3 vzduchu a tím ušetří až 19% paliva.
Hlavní technologické výhody:
1) Funkční designventilátoru je navržen na základě nejmodernějších teorií a zákonů aerodynamiky. Na vývoji ventilátoru spolupracujeme přímo s výrobcem.
2) Duralové tělo ventilátoruvede velice dobře teplo, což je základ pro efektivitu a výkon ventilátoru. Spodní základna je široká, aby byl přívod tepla maximální.V horní části jsou umístěna chladící žebra, která mají za úkol chladit vrchní stranu termoelektrického modulu. Jelikož se výkon termoelektrického moduluodvíjí od rozdílu teplot na jeho vrchní a spodní straně, je konstrukce těla ventilátoru zásadní.
3) Vysoce efektivní termoelektrický modulbyl přizpůsoben konstrukci a parametrům celého ventilátoru na náš požadavek přímo u výrobce peltierových článků.Díky tomu odpovídá jeho výkon energetickým požadavkům elektromotoru a odporu vrtulky a bylo dosaženo vysoké účinnostipřevyšující ostatní termoelektrické moduly na trhu.
4) Motorkterý se běžně používá pro tyto ventilátory mívá komutátor s měděnými kartáčky.Náš motor používá uhlíkové a díky tomu jsou jeho životnost a především výkon maximálně zvýšeny.
5) Design listů vrtuleje navržen a vyroben přesně dle aerodynamických zákonůa ventilátor je tak schopen převádět veškerou vyrobenou energiido proudění vzduchu bez zbytečných ztrát.
6) Ochrana proti přehřátíje aktivována pokud teplota paty ventilátoru překročí 250 stupňů Celsia. Zajišťuje ji bimetalová pružina,která přizvedne jednu stranu ventilátoru, čímž sníží styčnou plochu ventilátoru s povrchem kamen. Když dojde k ochlazení ventilátoru,pružina ho vrátí do původní polohy.
– ušetří až 19% paliva- maximální pracovní teplota 45 °C – 320 °C- ideální pracovní teplota 55°C – 300°C- generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen- větrák vymění až 425 m3/hod, čímž pomáhá cirkulaci teplého vzduchu v místnosti- větrák mění rychlost automaticky, dle teploty kamen. Čím vyšší teplota, tím se rychleji vrtulka točí.- naprosto tichý chod
Potřebujete poradit s výběrem ventilátoru Ekovent? Návod jaký typ ventilátoru Ekovent vybrat naleznete zde.
Rozměry: 22 cm * 18 cm * 12 cmHmotnost: 867 gVrtulka: černá, 4 listy
Balení:1 x ekologický ventilátor EKOVENT 55–300°C1 x návod k použití