EKOVENT STANDART 5 magnetický na kouřovod 53005

1 790,00 

DO OBCHODU

Katalogové číslo: 440 Kategorie: Štítek:

Popis

EKOVENT STANDART 5 magnetický výkonný na kouřovodPředstavení produktu:
Ventilátor se připevňuje pomocí oblého magnetického ramene na kouřovod o průměru +- 160 mm. Pokud má kouřovod větší nebo menší průměr, ventilátor se upevňuje pomocí dodávaných stahovacích pásků. Pásky jsou určeny na průměr 85 -180 mm. V případě většího průměru kouřovodu je možné stahovací pásky dokoupit v kterémkoliv železářství.  
Tento ventilátor je vhodný i na ta kamna, která nedovolují postavení ventilátoru na horkou vrchní desku z důvodů jejího zakulacení, nebo na víceplášťová kamna, která nedosahují dostatečné povrchové teploty pro nejvyšší výkon ventilátorů.
Ventilátor zajišťuje a udržuje horizontální cirkulaci vzduchu.Místo přirozeného stoupání teplého vzduchu ke stropu a hromadění se studeného vzduchu u podlahy tedy u Vás, zde dochází k rovnoměrnějšímu rozmisťování příjemného tepla po celé místnosti.
Přitom nepotřebuje žádný externí zdroj elektřiny, jelikož si ji ke svému provozu vyrobí sám za použití tepla z kamen.
Tento ventilátor je schopný fungovat již při nízkých teplotách. Jeho počáteční startovací teplota je 50 stupňů Celsia.Vrtulka ventilátoru se začíná točit krátce po zatopení, což zrychlí vyhřátí celé místnosti a na její druhé straně dokáže zvýšit teplotu až o několik stupňů.
Za hodinu ventilátor dokáže vyměnit až 450 m3 vzduchu a tím ušetří až 20% paliva.
Hlavní technologické výhody:
1) Funkční designventilátoru je navržen na základě nejmodernějších teorií a zákonů aerodynamiky. Na vývoji ventilátoru spolupracujeme přímo s výrobcem.
2) Duralové tělo ventilátoruvede velice dobře teplo, což je základ pro efektivitu a výkon ventilátoru. V horní části jsou umístěna chladící žebra, která mají za úkol chladit vrchní stranu termoelektrického modulu. Jelikož se výkon termoelektrického moduluodvíjí od rozdílu teplot na jeho vrchní a spodní straně, je konstrukce těla ventilátoru zásadní.
3) Vysoce efektivní termoelektrický modulbyl přizpůsoben konstrukci a parametrům celého ventilátoru na náš požadavek přímo u výrobce peltierových článků.Díky tomu odpovídá jeho výkon energetickým požadavkům elektromotoru a odporu vrtulky a bylo dosaženo vysoké účinnostipřevyšující ostatní termoelektrické moduly na trhu.
4) Motorkterý se běžně používá pro tyto ventilátory mívá komutátor s měděnými kartáčky.Náš motor používá uhlíkové a díky tomu jsou jeho životnost a především výkon maximálně zvýšeny.
5) Design listů vrtuleje navržen a vyroben přesně dle aerodynamických zákonůa ventilátor je tak schopen převádět veškerou vyrobenou energiido proudění vzduchu bez zbytečných ztrát.
6) Montáž na kouřovodVentilátor se na kouřovod připevňuje pomocí magnetického ramene. 
–  ušetří až 20% paliva- maximální pracovní teplota 50 °C – 340 °C- ideální pracovní teplota 60 °C – 320 °C- generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen- větrák vymění až 450 m3/hod, čímž pomáhá cirkulaci teplého vzduchu v místnosti- větrák mění rychlost automaticky, dle teploty kouřovodu. Čím vyšší teplota, tím se rychleji vrtulka točí.- tichý chod
Potřebujete poradit s výběrem ventilátoru Ekovent? Návod jaký typ ventilátoru Ekovent vybrat naleznete zde.
Rozměry: v. 18 cm * š. 18,5 cm * hl. 16 cmHmotnost: 780 gVrtulka: černá, 5 listy
Balení:1 x ekologický ventilátor EKOVENT STANDART 5  na kouřovod magnetický2 x ocelová stahovací páska1 x návod k použití