Návody na instalaci šetřičů vody WATERSAVERS®

Instalace šetřiče na vodovodní baterii

Namontování šetřiče na vodovodní baterii je snadné


Montáž šetřiče vody WATERSAVERS® na standardní vodovodní baterii je jednoduchá – zařízení se instaluje velmi podobně jako běžný perlátor. Rukou nebo s pomocí kleští odstraníte starý perlátor a nahradíte ho novým šetřičem vody. Doporučujeme vám si hned při montáži promyslet nastavení průtoku. Později ho ale samozřejmě můžete snadno změnit.

Postup montáže

 1. Nejprve odšroubujete původní perlátor včetně těsnění (gumového kroužku).
 2. Poté odstraníte ze závitu baterie hrubé nečistoty.
 3. Nakonec našroubujete šetřič vody – důležité je upevnit ho rovně a důsledně utáhnout, protože jinak voda může začít protékat kolem šetřiče a vy musíte celý postup zopakovat.

Instalace šetřiče do sprchy

Šetřič do sprchy

Namontovat šetřič vody WATERSAVERS® na ruční sprchu je též velmi snadné. Šetřič vkládáte na místo mezi baterií a sprchovou hadici – tedy na ústí sprchové hadice. Pomocí kleští šetřič pohodlně upevníte. Před montáží byste si měli promyslet, jaký průtok vody nastavíte. Ten samozřejmě můžete později upravit, pokud vám nebude první nastavení vyhovovat.

Postup montáže

 1. Prvním krokem je odšroubování sprchové hadice z baterie a odstranění původního těsnění.
 2. Poté pomocí prstu očistíte závit baterie a pustíte vodu, která odplaví nečistoty nacházející se uvnitř.
 3. Následně našroubujete šetřič vody – při práci dbejte na upevnění ve správné poloze, protože jinak budete muset kvůli protékající vodě postup zopakovat.
 4. Nakonec našroubujete sprchovou hadici s těsněním a vše dobře utáhnete.

Instalace šetřiče WC STOP u automatického WC

Instalace WC STOP – snadněji to už nejde

A takhle se s WC STOP splachuje

V případě automatického WC se šetřič vody WATERSAVERS® instaluje do splachovací nádržky. Zavěsí se a upevní do přepadové trubice, ve které se může nacházet i posouvatelná páčka. Tu pak využijete k nastavení účinnosti šetřiče – standardně se používá pro regulaci vzduchu a nastavení plováku.

Postup montáže

 1. Nejdříve odstraníte závěsný člen přepadové trubice.
 2. Poté upravíte WC STOP – zakončení (drátky) zahnete, jeho hrany se musí zaseknout do trubice.
 3. WC STOP zavěsíte do přepadové trubky.
 4. Na závěr vrátíte závěsný člen do výchozí pozice.

Instalace šetřiče WC STOP u dvoutlačítkového WC

Panel dvoutlačítkového WC

U dvoutlačítkového WC je instalace šetřiče vody WATERSAVERS® rovněž rychlá a jednoduchá. WC STOP pohodlně namontujete i do splachovacích systémů, které mají nádrž uloženou pod omítkou. Obrázkový návod najdete níže.

Jaké výhody přináší šetřič vody u úspornějších (dvoutlačítkových) splachovacích systémů?

Tyto splachovací systémy se sice vyznačují nižší spotřebou vody pro splachování. I tak ale s vodou pracují nehospodárně, protože dle statistik až 3/4 uživatelů nesplachují ekonomicky – pro spláchnutí využívají velké tlačítko a mnoho vody zbytečně proteče. Dvoutlačítková WC nešetří vodu tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. I proto se doporučuje do jejich nádrží instalovat šetřiče vody.