Mokrá kočka pod sprchou

5 typů pro šetření vody v koupelně

Osobní hygiena, která probíhá každý den má velmi často obrovský vliv na spotřebu vody ve většině domácností. Je to až k neuvěření, ale z koupelny odteče do odpadu obrovské množství vody. Proto je třeba se zamyslet nad tím, jak šetřit vodou v koupelně? V našem článku jsme se pokusili najít hned několik typů, kterými je možné šetřit pitnou vodu, která teče do vany nebo umyvadla. A věřte, že plýtvat vodou není jen o tom, že ušetříte nějaké peníze v rodinném rozpočtu, ale i o přírodě, ekologii a udržitelnosti.

Pokračovat ve čtení
Šetřiče vody s vodovodní baterií

Jak šetřit vodou

Snad každý z nás ví, že voda patří k důležitým součástem našich životů. Současný vývoj na planetě Zemi je však varující, a proto bychom se měli více zamýšlet nad našim chováním a otázkou: „Jak šetřit vodou?“ Je totiž pravdou, že každý z nás se může chovat lépe. A to následně pocítí nejen ve své peněžence, ale také kolem sebe. Voda je totiž zcela zásadní pro život na naší planetě a nejde jen o jednotlivce, ale o celé lidstvo.

I málo může být pro vaši peněženku i přírodu velkým počinem.

Pokračovat ve čtení

Antivandal spořič vody

Antivandal šetřiče vody chrání proti odcizení

Rádi byste instalovali šetřič vody na veřejné místo, ale obáváte se jeho odcizení? Pokud chcete ochránit svůj majetek a zároveň snížit spotřebu vody na minimum, nabízejí ideální řešení speciální spořiče vody s ochranou proti odcizení, které se prodávají pod označením antivandal. Díky unikátnímu způsobu instalace máte jistotu, že se jen tak neztratí.
Pokračovat ve čtení

Ženské a dětské ruce při mytí

Jak šetřit vodou při osobní hygieně

Pokud se snažíte šetřit vodou, měli byste začít u osobní hygieny. Věděli jste, že takto spotřebovaná voda tvoří až 50 % z celkového odběru? Průměrně se jedná o množství 60 litrů denně na jednoho člověka. Úspora však neznamená, že byste o sebe měli přestat pečovat. Jsou i další způsoby, jak můžete snížit spotřebu vody při zachování stávajících hygienických návyků.
Pokračovat ve čtení

Šetřič vody najde využití v celé koupelně

Kam se hodí šetřiče vody

Instalace šetřiče vody je vhodná jen na některá místa. Chcete si být stoprocentně jisti, že šetřič je dobrou volbou i do vašich prostor? Přečtěte si informace na následujících řádcích. Při správném použití ušetříte až tisíce korun ročně, a to bez rizika snížení komfortu.
Pokračovat ve čtení

Výběr perlátoru

7 tipů pro výběr vhodného šetřiče vody

V aktuálním článku jsme pro vás připravili 7 tipů, které vám usnadní výběr šetřiče vody. Rozhodli jste se, že si šetřič do své domácnosti pořídíte, ale nevíte, na co vše se při jeho koupi zaměřit? Poradíme vám jak vybírat, aby spořič splňoval vaše očekávání a dobře plnil svou funkci.
Pokračovat ve čtení

Šetřiče vody ovlivní vodu, plyn i elektřinu

Šetřiče vody ovlivňují nejen vodné

Šetřič vody přinese výraznou úsporu do každé domácnosti. I když si myslíte, že s vodou nakládáte hospodárně, použitím tohoto zařízení se pravděpodobně přesvědčíte o opaku. Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti šetřičů. Neovlivňují pouze samotnou spotřebu vody - tedy vodné, ale i mnoho dalších aspektů (stočné, elektrickou energii, využitelné množství vody v domácnosti atd.).

Pokračovat ve čtení

Šetřič na vodovodní baterii a vodoměr

Šetřič WATERSAVERS® není obyčejný perlátor

Běžné perlátory jsou určeny především k usměrnění proudu vody, aby se zamezilo jejímu rozstřikování. Dokáží ovšem také do určité míry snížit spotřebu, neboť vodu provzdušní. Na pohled proto zůstává proud vody stejně silný, ale protéká jí méně. Se šetřičem WATERSAVERS® však můžete oproti obyčejnému perlátoru ušetřit ještě výrazněji.

Pokračovat ve čtení