Publikováno

Jak vybrat úsporný perlátor?

Dva úsporné perlátory

Chcete ušetřit vodu v koupelně nebo v kuchyni? Pak máte hned několik možností. My se v článku zaměříme na jednu z nich. Tou je perlátor, u kterého je velmi důležité dodržet pravidla pro jeho výběr. Předpokládáme, že pro většinu lidí je důležité šetřit vodu a přírodu, ale také peněženku. A právě díky montáži perlátoru můžete ušetřit tisíce litrů vody, a tedy i významné množství stokorun ve vaší peněžence. Nejdůležitější však je: „Jak vybrat úsporný perlátor?“. Pojďme si na tuto otázku odpovědět.

Pokračování textu Jak vybrat úsporný perlátor?
Publikováno

Ekologické mytí nádobí

Holčička myje s úsměvem nádobí

Každá domácnost se potýká s obřími přívaly špinavého nádobí. Je to logické. Jíst musíme všichni a při vaření vznikají hordy hrnců, sklenic a talířů. A protože žijeme ve 21. století, tak je třeba se zamyslet nad otázkou: „Jak vypadá ekologické mytí nádobí?“ Asi nejde pouze o spotřebu vody, ale také o prostředky, které používáme. Mnohé levnější jsou méně kvalitní a obsahují agresivní chemii, která poškozuje životní prostředí. Pojďme si společně projít, jak to všechno zvládnout co nejlépe vůči přírodě.

Pokračování textu Ekologické mytí nádobí
Publikováno

5 typů pro šetření vody v koupelně

Mokrá kočka pod sprchou

Osobní hygiena, která probíhá každý den má velmi často obrovský vliv na spotřebu vody ve většině domácností. Je to až k neuvěření, ale z koupelny odteče do odpadu obrovské množství vody. Proto je třeba se zamyslet nad tím, jak šetřit vodou v koupelně? V našem článku jsme se pokusili najít hned několik typů, kterými je možné šetřit pitnou vodu, která teče do vany nebo umyvadla. A věřte, že plýtvat vodou není jen o tom, že ušetříte nějaké peníze v rodinném rozpočtu, ale i o přírodě, ekologii a udržitelnosti.

Pokračování textu 5 typů pro šetření vody v koupelně
Publikováno

Jak šetřit vodou

Šetřiče vody s vodovodní baterií

Snad každý z nás ví, že voda patří k důležitým součástem našich životů. Současný vývoj na planetě Zemi je však varující, a proto bychom se měli více zamýšlet nad našim chováním a otázkou: „Jak šetřit vodou?“ Je totiž pravdou, že každý z nás se může chovat lépe. A to následně pocítí nejen ve své peněžence, ale také kolem sebe. Voda je totiž zcela zásadní pro správný vývoj naší planety a nejde jen o jednotlivce, ale o celé lidstvo.

  • I málo může být pro vaši peněženku i přírodu velkým počinem.
Pokračování textu Jak šetřit vodou
Publikováno

Antivandal šetřiče vody chrání proti odcizení

Antivandal spořič vody

Rádi byste instalovali šetřič vody na veřejné místo, ale obáváte se jeho odcizení? Pokud chcete ochránit svůj majetek a zároveň snížit spotřebu vody na minimum, nabízejí ideální řešení speciální spořiče vody s ochranou proti odcizení, které se prodávají pod označením antivandal. Díky unikátnímu způsobu instalace máte jistotu, že se jen tak neztratí.

Pokračování textu Antivandal šetřiče vody chrání proti odcizení
Publikováno

Jak šetřit vodou při osobní hygieně

Ženské a dětské ruce při mytí

Pokud se snažíte šetřit vodou, měli byste začít u osobní hygieny. Věděli jste, že takto spotřebovaná voda tvoří až 50 % z celkového odběru? Průměrně se jedná o množství 60 litrů denně na jednoho člověka. Úspora však neznamená, že byste o sebe měli přestat pečovat. Jsou i další způsoby, jak můžete snížit spotřebu vody při zachování stávajících hygienických návyků.

Pokračování textu Jak šetřit vodou při osobní hygieně
Publikováno

Kam se hodí šetřiče vody

Šetřič vody najde využití v celé koupelně

Instalace šetřiče vody je vhodná jen na některá místa. Chcete si být stoprocentně jisti, že šetřič je dobrou volbou i do vašich prostor? Přečtěte si informace na následujících řádcích. Při správném použití ušetříte až tisíce korun ročně, a to bez rizika snížení komfortu.

Pokračování textu Kam se hodí šetřiče vody
Publikováno

7 tipů pro výběr vhodného šetřiče vody

Výběr perlátoru

V aktuálním článku jsme pro vás připravili 7 tipů, které vám usnadní výběr šetřiče vody. Rozhodli jste se, že si šetřič do své domácnosti pořídíte, ale nevíte, na co vše se při jeho koupi zaměřit? Poradíme vám jak vybírat, aby spořič splňoval vaše očekávání a dobře plnil svou funkci.

Pokračování textu 7 tipů pro výběr vhodného šetřiče vody
Publikováno

Šetřiče vody ovlivňují nejen vodné

Šetřiče vody ovlivní vodu, plyn i elektřinu

Šetřič vody přinese výraznou úsporu do každé domácnosti. I když si myslíte, že s vodou nakládáte hospodárně, použitím tohoto zařízení se pravděpodobně přesvědčíte o opaku. Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti šetřičů. Neovlivňují pouze samotnou spotřebu vody – tedy vodné, ale i mnoho dalších aspektů (stočné, elektrickou energii, využitelné množství vody v domácnosti atd.).

Pokračování textu Šetřiče vody ovlivňují nejen vodné