Publikováno

Šetřiče vody ovlivňují nejen vodné

Šetřiče vody ovlivní vodu, plyn i elektřinu

Šetřič vody přinese výraznou úsporu do každé domácnosti. I když si myslíte, že s vodou nakládáte hospodárně, použitím tohoto zařízení se pravděpodobně přesvědčíte o opaku. Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti šetřičů. Neovlivňují pouze samotnou spotřebu vody – tedy vodné, ale i mnoho dalších aspektů (stočné, elektrickou energii, využitelné množství vody v domácnosti atd.).

Úspora v koupelně, kuchyni i na toaletě

Každá domácnost je se šetřičem vody v koupelně, v kuchyni či na toaletě v mnoha ohledech úspornější. Šetřiče v první řadě zabraňují plýtvání vody. Necháváte ji puštěnou, zatímco si čistíte zuby? Oplachujete nádobí nebo omýváte zeleninu pod proudem tekoucí vody? Nemáte doma dvoutlačítkové WC (jehož úspora lze ale rovněž vylepšit)? Pak si šetřič určitě pořiďte.

Díky šetřiči se vám výrazně sníží spotřeba vody a vy za vodné přestanete zbytečně vyhazovat peníze. Dále šetříte také na stočném, protože s menší spotřebou vody se pojí i méně té odpadní.

Šetříte i spodní vodu. Tuto úsporu si možná teď neuvědomujete, ale do budoucna je důležitá. Poslední roky jsou velmi suché a často přichází na mysl otázka, jak globálně řešit nedostatek vody, právě šetřiče mohou vysychání trochu zpomalit.

Šetřiče vody - grafické znázornění ovlivnění domácnosti

Šetřete v oblasti vody, energií i opotřebení

Snížíte opotřebení čerpadla a také množství energie potřebné pro ohřev vody. Šetřič vody oceníte tehdy, pokud pro ohřev používáte bojler, protože ve stejném množství vody se nyní umyje více lidí než dříve. Postačí vám tedy i menší bojler, který pořídíte levněji a zároveň ušetříte prostor ve své domácnosti.

Použití šetřiče vody také výrazně omezuje vypouštěné emise, které vznikají vytápěním a ohřevem vody, a to až o 15 %. Pokud využíváte pro ohřev solární panel, tak vám bude stačit panel menších rozměrů. To vše jsou peníze, které zůstanou ve vaší kapse a vy v porovnání s předchozími roky rozhodně zaznamenáte velkou úsporu.