Publikováno

Šetřič WATERSAVERS® není obyčejný perlátor

Šetřič na vodovodní baterii a vodoměr

Běžné perlátory jsou určeny především k usměrnění proudu vody, aby se zamezilo jejímu rozstřikování. Dokáží ovšem také do určité míry snížit spotřebu, neboť vodu provzdušní. Na pohled proto zůstává proud vody stejně silný, ale protéká jí méně. Se šetřičem WATERSAVERS® však můžete oproti obyčejnému perlátoru ušetřit ještě výrazněji.

Se šetřiči WATERSAVERS® výrazně ušetříte

Šetřiče WATERSAVERS® totiž umožňují jedinečné individuální nastavení podle toho, jak provzdušněnou vodu máte rádi a kolik chcete ušetřit. V základu je nastaven průtok na hodnotu 6 l/min. Variabilně je ovšem možné toto upravovat na 4, 6, 8, 10, 12, případně 14 l/min. Úspora je tedy značná, neboť běžným perlátorem proteče přibližně 15 až 17 litrů za minutu.

Samozřejmě je vhodné používat tyto spořiče na všech vodovodních bateriích v domácnosti. Šetření tak skutečně maximalizujete. V rámci komfortu při mytí rukou žádný rozdíl nezaznamenáte. Voda je totiž jedinečnou konstrukcí perfektně usměrněna a properlena.

Udělejte něco pro své zdraví

Ještě jednu značnou výhodu tyto úsporné výrobky mají. Postarají se také o zdravotní prevenci. Normální perlátor totiž postupem času koroduje a usazuje se v něm vodní kámen, k čemuž stačí již zhruba dva roky používání. Ten je ideální živnou půdou pro bakterie, například legionellu, která napadá dýchací cesty a svým působením může vyvolat i zápal plic. Spořiče WATERSAVERS® jsou vyrobeny ze speciálního plastu, proto jsou antivápenné a zabraňují usazování vodního kamene.

Pokud jim věnujete pravidelnou údržbu, rozhodně se v nich nemohou množit žádné nežádoucí mikroorganismy. Ta je velmi jednoduchá. Vyjmete sítko na hrubé nečistoty, propláchnete ho a vložíte nazpět. Že už nastala vhodná doba, poznáte podle zhoršeného průtoku vody, eventuálně můžete preventivně k čištění přikročit v intervalu jednou za půl roku.

Usazený vodní kámen na perlátoru
Běžný perlátor je po třech letech zanesen vodním kamenem
Na štřiči WATERSAVERS®se vodní kámen neusazuje
Šetřič WATERSAVERS® po třech letech používání

Jednoduchá montáž

Upevnění šetřiče přitom snadno zvládnete, protože ho nainstalujete podobně jako běžný perlátor. Po odšroubování stávajícího perlátoru stačí zjistit, zda potřebujete variantu s vnitřním nebo vnějším závitem. Životnost ryze českého výrobku je zhruba dvacet i více let, má pětiletou záruku. Tím se významně odlišuje od obyčejných perlátorů, u nichž je záruka dva roky a životnost často končí po třech letech.