Publikováno

Jak vysoko se dává umyvadlo

Instalatér připevňuje umyvadlo

Možná si to neuvědomujeme, ale jednou z nejdůležitějších místností v domě je koupelna. A není v tom nic jiného než hygiena a čistota. A tu běžnou denní je možné udržovat jedině s kvalitním a správně umístěným umyvadlem. A možná vás nepřekvapí, že napíšeme, že důležitější než samotný design a velikost umyvadla je volba jeho umístění. A proto je tu náš článek, který odpoví na otázku: „Jak vysoko se dává umyvadlo?“.

Pokračování textu Jak vysoko se dává umyvadlo
Publikováno

Jak používat bidet

Bidet a záchodová mísa

První bidet se objevil na francouzském královském dvoře na začátku 18. století, býval umístěn v ložnici, poté se tento vynález hygienické čistoty rozšířil do celého světa a přesunul se do koupelen, což usnadnilo intimní hygienu. V Asii, zemích Blízkého východu i západní Evropě je dnes nedílnou součástí koupelen, v poslední době bývá bidetová sprška uvnitř samotné toalety, výjimkou nejsou ani elektronické bidety s ovládáním přes dálkový ovladač nebo aplikaci mobilního telefonu. Naštěstí se bidety také zabydlují v tuzemských domácnostech, nejen ve vícehvězdičkových hotelech. Jak se vlastně bidet používá a na co si dát pozor?

Pokračování textu Jak používat bidet
Publikováno

Jak ušetřit za topení?

Termostatická hlavice

Pro mnohé z nás je otázka: „Jak ušetřit za topení?“, zcela zásadní. Není tajemstvím, že trendem dneška jsou vyšší teploty v pohodlí domova než dříve. Průměrnou požadovanou teplotou běžného Čecha v domácnosti je 22°C. To je o několik stupňů více než bylo zvykem v dobách minulých. Lidé byli ochotni se doma obléci a nepřetápět byt či dům. Motivací k úspoře pro každého z nás by měla být naše peněženka, ale také příroda a její zdroje, které využíváme. Pojďme se tak společně podívat, jak ušetřit za topení?

Pokračování textu Jak ušetřit za topení?