Publikováno

Víte jaké existují způsoby ohřevu vody v domácnosti?

Přemýšlíte nad tím, jaké možnosti ohřevu vody v domácnosti existují a které tedy můžete zvažovat pro svou nemovitost? Existuje více možností – některé jsou vhodnější pro rodinné domy, jiné pro byty a další zase pro rekreační chaty a chalupy.

Ceny za energie i vodu stoupají, a tak se není čemu divit, že se začíná stále více lidí zajímat o možnosti vytápění a ohřevu vody a hledají ta nejúspornější řešení. Jaké možnosti máte? To vše se dozvíte v tomto článku.

Pokračování textu Víte jaké existují způsoby ohřevu vody v domácnosti?
Publikováno

Solární ohřev vody

Solární set na ohřev vody

Solární ohřev vody je v současnosti velkým tématem především u rodinných domů. Zvyšující se ceny energií jsou pro mnoho majitelů značnou finanční zátěží, kterou se snaží eliminovat mnoha způsoby. Jednou z možností jsou i solární kolektory na ohřev vody. Ty nejúčinnější fungují i při velmi nízkých venkovních teplotách (-20°C), a proto je možné je využívat nejen pro ohřev vody, ale i přitápění po celý rok. A právě takto je možné uspořit na platbách za dodanou elektřinu i několik tisíc korun ročně. Pojďme se podívat na ty nejlepší.

Pokračování textu Solární ohřev vody
Publikováno

Jak se vyrábí české šetřiče vody Watersavers

CNC stroje pro výrobu spořičů vody

Šetřiče vody české značky Watersavers si našly cestu do domácností i firem. Pokud také uvažujete nad pořízením zařízení, s jehož pomocí byste mohli ušetřit až tisíce litrů vody ročně, je značka Watersavers sázkou na jistotu. Proč jsou její šetřiče tak dobré? V čem se skrývá úspěch této značky? Přečtěte si článek, ve kterém vás seznámíme s používanými materiály i výrobními postupy.

Pokračování textu Jak se vyrábí české šetřiče vody Watersavers
Publikováno

Šetřič vody Watersavers je antivápenný

Stříkající voda

Vodní kámen se běžně tvoří na vaně, na umyvadle, v toaletě, na sprchové hlavici i kdekoliv jinde v blízkosti vodovodních baterií. Může za nevzhledné skvrny či povlaky a také přispívá k množení bakterií. Pokud se vodní kámen navíc usazuje ve vašem potrubí, může ho časem zcela ucpat.

Pokračování textu Šetřič vody Watersavers je antivápenný
Publikováno

Šetřiče vody mají svá omezení – kam se nehodí

K napouštění bazénu se šetřič vody nehodí

Šetřič vody je užitečným pomocníkem do vaší koupelny, do kuchyně i na toaletu. Při jeho instalaci je však nutné řídit se pokyny výrobce, protože byť se jedná o univerzální řešení, tak ho nemůžeme doporučit na všechny zdroje vody v domácnosti. Šetřiče mají několik omezení a na ta se podíváme v aktuálním článku.

Pokračování textu Šetřiče vody mají svá omezení – kam se nehodí