Publikováno

Jak se vyrábí české šetřiče vody Watersavers

CNC stroje pro výrobu spořičů vody

Šetřiče vody české značky Watersavers si našly cestu do domácností i firem. Pokud také uvažujete nad pořízením zařízení, s jehož pomocí byste mohli ušetřit až tisíce litrů vody ročně, je značka Watersavers sázkou na jistotu. Proč jsou její šetřiče tak dobré? V čem se skrývá úspěch této značky? Přečtěte si článek, ve kterém vás seznámíme s používanými materiály i výrobními postupy.

Šetřiče vody Watersavers se vyrábí na CNC strojích

CNC stroje jsou klíčem k úspěchu pro kvalitně zhotovené šetřiče vody. Ve Watersavers s.r.o. využívají stroje Goodway, konkrétně vysokokapacitní modely s velkou přesností, díky jejichž kvalitní a precizní práci je dosaženo opravdu přesných rozměrů. Součástí strojů je například protivřeteno a podavač tyčového materiálu pro délku až do 3300 mm, což práci výrazně usnadňuje.

Na výrobu kovových částí se používá mosaz CuZn40Pb2 nejvyšší jakosti, kterou lze bez problémů obrábět na automatických strojích. Zbývající plastové součásti se lisují ve formách. Jejich výroba probíhá za dodržení veškerých nezbytných jakostních norem, jako ISO 9001:2009 a ISO/TS 16949:2009. Využívá se kvalitní materiál, který snese teploty sahající až ke 179 °C.

Důležité je galvanizování

Kromě samotné výroby na obráběcím stroji je neméně důležitá i povrchová úprava. Spořiče vody Watersavers jsou galvanizované. Touto úpravou se zajišťuje odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému opotřebení. Chrom pro galvanizování se používá ve vrstvě o síle 18 až 20 µm.

Kompletace šetřičů do podoby, jak je znáte vy

Nakonec přichází na řadu kompletace jednotlivě zhotovených dílů, která se vždy provádí ručně a každý kus prochází několika kontrolami. Šetřiče se poté balí do krabiček po deseti kusech, které se umístí do větších krabic s kapacitou pro 500 kusů. Nakonec se šetřiče expedují k prodeji.

Díky důslednosti pracovníků a dlouhé životnosti použitých materiálů přesahuje funkčnost šetřičů vody Watersavers často i 20 let.