Publikováno

Šetřiče vody mají svá omezení – kam se nehodí

K napouštění bazénu se šetřič vody nehodí

Šetřič vody je užitečným pomocníkem do vaší koupelny, do kuchyně i na toaletu. Při jeho instalaci je však nutné řídit se pokyny výrobce, protože byť se jedná o univerzální řešení, tak ho nemůžeme doporučit na všechny zdroje vody v domácnosti. Šetřiče mají několik omezení a na ta se podíváme v aktuálním článku.

Máte často ucpané odpady

Bojujete doma často s ucpanými odpady? Než nainstalujete šetřič na své baterie, měli byste odpady opravit. Jedině tak bude spořič vody bez problémů fungovat.

Mnoho lidí opravu odpadů odkládá, protože se jedná o poměrně nákladnou záležitost. Na druhou stranu instalací šetřiče také výrazně ušetříte. V dlouhodobém horizontu proto nevyjde oprava tak draze. Šetřič se bude používat navíc mnohem komfortněji než současný systém, jelikož jeho průtok budete moci podle potřeby regulovat.

Využíváte beztlakový ohřívač vody

Beztlakové zásobníky na vodu jsou specialitou, se kterou se v mnoha domácnostech příliš často nesetkáme. Jsou určeny na místa, kde je teplá voda odebírána v menším množství. Napojují se na speciální beztlakovou směšovací baterii, která se k nim dodává jako příslušenství. Kombinovat je se šetřiči vody není vhodné.

Potřebujete rychle velké množství vody

Spořiče vody tu jsou od toho, aby průtok vody omezily. Na místa, kde potřebujete, aby voda rychle tekla, se tedy logicky nehodí. Nejsou ideální tam, kde pouštíte vodu na zalévání zahrady nebo do výlevek pro uklízení. Rovněž nemůžeme doporučit ani jejich kombinaci s vanovými bateriemi, protože při napouštění vany nešetříte, spíše se snažíte napustit vanu co nejrychleji.

Je tedy jen velmi málo míst, kam se šetřič vody opravdu nehodí. Na druhou stranu u kuchyňského dřezu, u umyvadla nebo ve sprše, kde nepotřebujete tak silný proud, ho určitě rádi využijete. Ušetříte tak značné množství vody a s ním i své peníze.