Publikováno

7 tipů pro výběr vhodného šetřiče vody

Výběr perlátoru

V aktuálním článku jsme pro vás připravili 7 tipů, které vám usnadní výběr šetřiče vody. Rozhodli jste se, že si šetřič do své domácnosti pořídíte, ale nevíte, na co vše se při jeho koupi zaměřit? Poradíme vám jak vybírat, aby spořič splňoval vaše očekávání a dobře plnil svou funkci.

1. Produkt od osvědčeného výrobce

Úsporné perlátory jsou v obchodech k dostání v celé škále provedení. Pokud váháte nad výběrem, vsaďte na prověřeného výrobce. Dobrou volbou jsou šetřiče vody značky WATERSAVERS®, které zpravidla dosahují dlouhé životnosti (v provozech slouží i přes 10 let). Výrobce na ně poskytuje záruku až 5 let. Tyto spořiče jsou navíc velmi kvalitně zpracované – mají dvojnásobnou chromovou úpravu a dobře odpuzují vodní kámen.

2. Jednoduchá instalace

Součástí produktu by vždy měl být podrobný návod, pomocí kterého šetřič snadno namontujete. Při výběru spořiče na dřezovou a vanovou baterii si pohlídejte, zda má standardní závit. Pokud nevlastníte atypickou designovou baterii, tak takový perlátor snadno sami nainstalujete. V případě sprchy zakoupíte mezikus, který vložíte mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici, nebo pořídíte sprchovou hadici už se zabudovaným šetřičem.

3. Individuální možnosti nastavení

Sami byste měli být schopni nastavit vlastnosti úsporného perlátoru. Každému vyhovuje jiný průtok vody. Kvalitní spořiče proto mají možnost si tento průtok přizpůsobit. Bez pomoci instalatéra tak snadno naleznete kompromis mezi úsporou a komfortem ve vaší domácnosti. U šetřičů WATERSAVERS® máte možnost si nastavit průtok od 4 do 14 l/min.

4. Maximální úspora v domácnosti

Pro spořič vody se většina domácností rozhoduje právě z důvodu možné úspory. Neplýtvejte vodou a neplaťte zbytečně vysoké vodné a stočné. Šetřič má tu výhodu, že i při menším průtoku dokáže vytvořit silný proud, který bohatě postačí na sprchování, na omývání nádobí nebo na spláchnutí toalety.

5. Velký komfort při používání

Maximální pohodlí při používání souvisí nejen s průtokem vody, ale i s dalšími aspekty. Perlátory WATERSAVERS® jsou komfortní díky dlouhé životnosti, jelikož zvládají bez problémů fungovat i 10 let, během nichž se o ně nemusíte vůbec starat. Pouze pokud máte doma tvrdou vodu, doporučujeme je jednou za čas omýt octovým roztokem, který rozpouští vodní kámen. Ačkoliv spořič je ošetřený speciální ochrannou vrstvou.

6. Bezpečnost produktu

Spořiče vody by měl být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů. Vodu pijete, vaříte z ní a vlhkého šetřiče se dotýkáte. Pokud nechcete, aby se do vašeho těla dostávaly potenciálně škodlivé látky, přesvědčte se, že výrobce perlátorů disponuje veškerými potřebnými certifikáty, zaručujícími zdravotní nezávadnost produktů.

7. Dobrá cena

Šetřič vody by samozřejmě neměl být přehnaně drahý, protože úspora by se vám měla vrátit zpět. Spolu s cenou porovnávejte kvalitu produktu a jeho životnost, bezpečnost, výkon a váš osobní komfort při používání.