Publikováno

Kam se hodí šetřiče vody

Šetřič vody najde využití v celé koupelně

Instalace šetřiče vody je vhodná jen na některá místa. Chcete si být stoprocentně jisti, že šetřič je dobrou volbou i do vašich prostor? Přečtěte si informace na následujících řádcích. Při správném použití ušetříte až tisíce korun ročně, a to bez rizika snížení komfortu.

Ušetřete při mytí rukou, nádobí i při sprchování

Šetřič lze namontovat na libovolnou vodovodní, dřezovou i sprchovou baterii se standardním závitem. Nemusíte se obávat, že přijdete o komfort během sprchování, při mytí rukou či u oplachování nádobí. Málokdy totiž používáte plný proud vody.

Když vodu v kuchyni pustíte na maximum, často začne prudce stříkat. Zatímco běžným perlátorem proteče 12 až 18 l/min, šetřič vody můžete nastavit libovolně od 4 do 14 l/min a přizpůsobit ho svým individuálním potřebám. Průtok vody si navíc můžete kdykoliv upravit.

Podobné to je i se sprchou – pohodlně se umyjete i pod slabším proudem vody. Běžná sprcha spotřebuje 18 až 25 l/min. Díky takzvanému wapkovému efektu, kterým disponují regulátory do sprch značky Watersavers, se stejně komfortně osprchujete i s průtokem 10 l/min.

Velký rozdíl ve spotřebě vody je znát u toalety, kde ušetříte až 70 % vody potřebné ke spláchnutí. Šetřič snadno zkombinujete s kterýmkoliv WC.

Šetřič vody a vlastní studna

Překážkou pro instalaci spořiče vody nemusí být ani vlastní studna. I když máte pocit, že je vody dostatek, může vám v budoucnu začít ubývat, protože hladiny spodních vod v ČR průběžně klesají*. Se šetřičem ušetříte nejen svou vodu, ale i energii potřebnou pro její ohřev.

Šetřič vody a nízký tlak

Ani nízký tlak vody nemusí být problémem pro pořízení šetřiče. Ten spolehlivě funguje již od tlaku 1 bar. I s takto nízkým tlakem si ho můžete plně přizpůsobit svým představám a ještě ušetřit.

Jsou však místa, kam se šetřiče vody nehodí. Pokud například využíváte beztlaký ohřívač, často se vám ucpávají odpady nebo potřebujete rychle natočit větší množství vody, tak jeho instalaci příliš nedoporučujeme.

* Zdroj: Novinky.cz