Publikováno

Šetřič vody Watersavers je antivápenný

Stříkající voda

Vodní kámen se běžně tvoří na vaně, na umyvadle, v toaletě, na sprchové hlavici i kdekoliv jinde v blízkosti vodovodních baterií. Může za nevzhledné skvrny či povlaky a také přispívá k množení bakterií. Pokud se vodní kámen navíc usazuje ve vašem potrubí, může ho časem zcela ucpat.

Antivápenný šetřič vody ke každé baterii

Ať už vám z kohoutku teče měkká nebo tvrdá voda, šetřič vody Watersavers můžete použít. Je vybaven antivápenným systémem, který účinně brání usazování vodního kamene. Protože šetřiče jsou částečně vyrobené z plastu, nekorodují jako běžné vodovodní perlátory. Nemusíte se však bát, že by kvůli plastu byly méně odolné. Speciální umělou hmotu můžete vystavit teplotám až do 179 °C. Odolávají horké vodě i chemikáliím.

K údržbě šetřiče stačí přistoupit jednou za půl roku, kdy jeho bílé sítko, které je určeno k zachycování hrubých nečistot z vodovodního potrubí,  propláchnete pod proudem vody nebo omyjete octovým roztokem. Tím tyto zachycené hrubé nečistoty odstraníte. Díky kvalitnímu provedení šetřič vydrží spolehlivě fungovat třeba až 20 let. Vysokou kvalitu potvrzuje i prodloužená pětiletá záruka.

Šetřič na vodovodní baterii nebo obyčejný perlátor?

Vezměte si obyčejný perlátor na vodovodní baterii, který se časem zanese vodním kamenem a může začít korodovat. S ním porovnejte antivápenný šetřič vody Watersavers. Tento spořič je mnohem hygieničtější, protože se na něm neusazuje vodní kámen a nemnoží se tak ani žádné bakterie. Šetřiče vody využívají i v některých velkých nemocnicích, například ve fakultních nemocnicích Na Homolce a v Motole.

Bohužel v našem potrubí se bude i nadále tvořit vodní kámen. Protože ale šetřič snižuje spotřebu vody, tak jí potrubím proteče mnohem méně, než když na vodovodní baterii máte nasazený běžný perlátor. Z tohoto důvodu se vám potrubí nebude tak intenzivně zanášet. V oblastech s velmi tvrdou vodou přesto zvažte pořízení změkčovače. S nečistotami v potrubí si poradí centrální filtr nečistot.